Dokumentų tvirtinimas

Dokumentų vertimas su notaro patvirtinimu

Vertimų biuras LINGVOBALT siūlo šias dokumentų tvirtinimo paslaugas:

  • vertimo tvirtinimas biuro antspaudu;
  • vertimo (vertėjo parašo) tvirtinimas notarų biure;
  • dokumentų nuorašų tvirtinimas notarų biure;
  • dokumentų legalizavimas ir tvirtinimas pažyma (Apostille).

 

Toliau rasite išsamesnės informacijos apie dokumentų tvirtinimo paslaugas ir naudingus patarimus. Dažnai užduodami klausimai apie vertimų tvirtinimą ir atsakymai į juos pateikiami čia.

Daugiau apie dokumentų tvirtinimą

Vertimų biuro tvirtinimas dažniausiai atliekamas tuomet, kai notaro tvirtinimas nėra būtinas arba verčiamų dokumentų nuorašai nėra tvirtinami notaro. Vertimų biuro darbuotojai suriša dokumento vertimą su jo originalu arba jo kopija ir antspaudu bei parašu patvirtina, kad vertimas yra teisingas. Tvirtinimo tekste taip pat teigiama, kad vertėjas (-a) yra susipažinęs (-usi) su Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 235 straipsniu, numatančiu atsakomybę už melagingą ar žinomai neteisingai atliktą vertimą.
Notaro tvirtinimas gali būti atliekamas tuomet, kai norima pateikti dokumentų (santuokos, ištuokos, gimimo liudijimų, diplomų, išrašų, pažymų ir pan.) vertimus valstybinėms institucijoms, konsulinėms įstaigoms Lietuvoje ir užsienyje. Notaras gali tvirtinti vertėjo parašą ir originalaus dokumento nuorašą. Notaro tvirtinamas dokumento nuorašas turi atitikti oficialaus dokumento reikalavimus.
Dokumentų legalizavimas ir tvirtinimas pažyma (Apostille) yra atliekamas pagal užsakovo pateiktą įgaliojimą. Legalizuojami dokumentai turi atitikti tam tikrus reikalavimus (pvz., legalizuoti skirtas dokumentas turi būti patvirtintas herbiniu antspaudu). Lietuvos Respublikoje pažyma (Apostille) negali būti tvirtinami įmonės viduje sudaryti dokumentai. Jei kyla klausimų, ar Jūsų dokumentai gali būti legalizuojami, kiekvienu atveju notaro teiraujamasi atskirai.

Pasirinkę mus būsite tikri, kad:

Naudinga informacija

  • Prieš pateikdamas dokumentą vertimų biurui užsakovas turi žinoti, kokiu būdu jo pateikiamas dokumentas turi būti tvirtinamas: notaro ar vertimų biuro.
  • Norint vertimą patvirtinti pas notarą, visada reikia pateikti originalųjį dokumentą.
  • Notaras tvirtina tik oficialių dokumentų, kurie yra pasirašyti, užantspauduoti ir surišti (jei sudaryti iš 2 ir daugiau lapų), nuorašus.
  • Tvirtinant vertimą pas notarą, užsienyje išduoti dokumentai (kurie yra verčiami) turi būti legalizuoti, išskyrus kai kurių šalių išduotus dokumentus. Baltarusijos Respublikoje, Moldovos Respublikoje, Estijos Respublikoje, Latvijos Respublikoje, Rusijos Federacijoje, Ukrainoje išduotų oficialių dokumentų legalizuoti ar tvirtinti Apostille nereikia.

Susisiekite su mumis ir mes suteiksime Jums daugiau informacijos!

Siųsti užklausą